صفحات وب, طراحی

صفحات وب

طراحی وب ، فرآیند مفهوم سازی، برنامه ریزی و ساخت مجموعه ای از فایل های الکترونیکی است که طرح، رنگ، سبک متن، ساختار، گرافیک، تصاویر، و استفاده از ویژگی های تعاملی را تعیین می کند تا صفحات را به بازدید کنندگان سایت ارائه دهد.

به طور کلی به فرایند ایجاد یک وب سایت، طراحی صفحات وب می گویند. طراحی وب شامل بسیاری از مهارت ها و رشته های مختلف در تولید و نگهداری وب سایت ها می شود.طراحی صفحات وب شامل طراحی گرافیک وب، طرح بندی صفحه وب، بهینه سازی موتور جستجوگر و تولید محتوا می باشد. در برنامه نویسی طراحی وب، از سه پروتکل اصلی استفاده می شود :

HTML) : Hypertext markup language)

HTTP) : Hypertext Transfer Protocol)

URLS) : Uniform resource locator)

 

انواع متداول طراحی صفحات وب

انواع متداول طراحی های وب شامل طراحی بصری تجارت الکترونیکی (e-commerce)، طراحی وب سایت رسمی شرکت ، طراحی تبلیغاتی محصول جدید، طراحی وب سایت فعالیت های پروژه ای ، و طراحی رابط کاربری صفحه وب می باشد. شما ممکن است درگیر انواع این فعالیت ها در کار روزانه خود بشوید. در ابتدا، شما باید از جنبه های خاصی از مهارت های نرم افزاری، طرح بندی، پردازش تصویر و طراحی دست آزاد شروع کنید.

قبل از تبدیل شدن به یک طراح وب خوب، باید یک طراح خوب باشید.
قبل از تبدیل شدن به یک طراح وب عالی ، ابتدا باید یک طراح عالی باشید. به طور کلی، شما باید عاشق طراحی ، تایپوگرافی، رنگ و فونت باشید. عاشق زیبایی باشید. زیبایی را کشف کنید. توانایی خود را برای پیدا کردن زیبایی در همه چیز افزایش دهید. به عنوان یک حرفه ای، فکر طراحی باید بخشی از زندگی شما باشد، نه فقط بخشی از شغل شما.