آشپزخانه, سه بعدی

آشپزخانه

طراحی کابینت سه‌ بعدی ؛ گسترش فناوری ارتباطات، همه‌گیر شدن اینترنت و همین طور دسترسی وسیع به سیستم‌های کامپیوتری و انواع نرم‌افزار‌ها، باعث شده است بسیاری از مشاغل و حرفه‌ها از حالت سنتی گذشته خارج شده و شکل جدیدی پیدا کنند. این تغییرات عمده، هم به بهبود کیفیت محصولات و خدمات منجر شده و هم در عین حال، انتظار مشتری‌ها را از مشاغل و کسب‌وکارها به شدت بالاتر برده است. برای مثال یکی از تغییرات نسبتا جدیدی که در بحث طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه رخ افتاده است، طراحی کابینت سه بعدی است. وقتی صحبت از انجام طراحی کابینت سه‌ بعدی می‌شود، منظور یک طراحی گرافیکی سه بعدی با کمک کامپیوتر است، به طوری که طراح و همین طور مشتری، پیش از ساخت و نصب کابینت‌ها به یک درک مشترک از اتفاقی که قرار است در آشپزخانه رخ دهد، برسند.

طراحی کابینت سه‌ بعدی چیست ؟

همان طور که اشاره شد، بسیاری از مشتریان مایلند پیش از طراحی و ساخت کابینت‌های آشپزخانه‌شان، بدانند که نتیجه نهایی کار به شکلی در خواهد آمد! برای پاسخ به این نیاز، یک سازنده معتبر کابینت باید دست به دامان یک مهندس کامپیوتر مسلط به نرم افزارهای طراحی مانند ۳D MAX شود.

با استفاده از نرم‌افزارهای کامپیوتری طراحی، می‌توان یک پرسپکتیو یا تجسم سه بعدی از طراحی مورد نظر به وجود آورد، شکل کابینت‌ها را به صورت دلخواه تغییر داد، متریال و یا رنگ‌های مختلف را بر روی طرح اولیه اعمال کرد و نهایتا، به بهترین فرمِ کابینت دلخواه مشتری رسید.

واقعیت این است که به کارگیری نرم‌افزار‌های طراحی، در دیزاین دکوراسیون داخلی و یا معماری ساختمان سالهاست که متداول بوده و مورد استفاده طراحان قرار می‌گرفته است، اما استفاده از نرم‌افزار برای طراحی کابینت سه‌ بعدی ، مدت زیادی نیست که توسط سازندگان کابینت استفاده می‌شود. البته برخی اپلیکیشن‌ها و یا سایت‌های آنلاین هم وجود دارند که به صورت رایگان و یا گاهی با دریافت هزینه، امکاناتی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهند که با استفاده از آن، شخص می‌تواند یک پیش‌نمایش از کابینت یا حتی چیدمان وسایل خانه بکشد و تغییرات دلخواه خود در این پیش‌نمایش اعمال کند تا به فرم و دیزاین دلخواه خود برسد.